Volejbal - muži

27.05.2008 22:46

Po zimní přestávce se opět rozběhla volejbalová sezóna. Po podzimu jsme figurovali na výborném třetím místě v okresním přeboru I. třídy a toto umístění máme v plánu na jaře minimálně udržet.

V prvním jarním kole jsme na domácím hřišti hostili tým Orlovic, se kterým jsme se po podzimu dělili o třetí místo, proto jsme do zápasu šli s jasným cílem vyhrát a připsat si důležité dva body do tabulky. Zápas se ale nevyvíjel podle našich představ. Hned první set jsme prohráli, další dva sety jsme po zlepšeném výkonu získali v náš prospěch, ale ve čtvrtém setu jsme opět polevili a dovolili soupeři vyrovnat na 2:2. V rozhodujícím pátém setu jsme prohrávali již 12:8. Poté jsme ale díky zlepšené efektivitě našich útoků a hlavně díky výborné práci při obraně jak na síti, tak v poli, tento set dotáhli k vítěznému konci a po výhře 15:13 jsme se radovali z prvních jarních bodů.

Chtěl bych poděkovat všem divákům, kteří nás na tento zápas přišli povzbudit a vytvořili výbornou atmosféru.

Ve druhém kole jsme vyrazili na půdu mužů z Vyškova. Tento zápas s "papírově" slabším soupeřem se nakonec ukázal jako velmi vyrovnaný a po promarněném pětibodovém vedení a následné prohře 30:28 v prvním setu, nám chvilku trvalo, než jsme se ve druhém setu dostali do tempa. Tento set jsme ale nakonec dotáhli do vítězného konce. Ve třetím setu jsme se opět nevyvarovali nevynucených chyb a prohráli jsme. Ve čtvrtém setu jsme proto museli zmobilizovat všechny síly a pokusit se odvrátit prohru. To se nám nakonec podařilo a opět se muselo rozhodovat v pátém setu. Ten jsme měli od začátku pod kontrolou a po poměrně hladkém průběhu jsme se radovali z vítězství 3:2.

Ve třetím kole jsme na domácím hřišti přivítali nebezpečný tým z Dědic. Od začátku jsme podávali soustředěný výkon s minimem nevynucených chyb a první set jsme dovedli do jasného vítězství 25:10. Ve druhém setu jsme pokračovali v soustředěném výkonu, ale soupeř se začínal postupně rozehrávat a začínal ukazovat, že i on dokáže hrát pěkný volejbal. Náskok, který jsme si na začátku druhého setu vybudovali, jsme již nepustili a tento set jsme vyhráli 25:17. Ve třetím setu se od začátku bojovalo o každý míč a k vidění byl velmi kvalitní volejbal. I tento set se nám povedlo dotáhnout do vítězného konce a po vítězství 28:26 jsme si připsali do tabulky další dva důležité body za výhru 3:0.

Ve čtvrtém kole jsme vyrazili k nejočekávanějšímu zápasu celé sezóny na hřiště Holubic. Zápasy s tímto týmem bývají vždy velmi vyrovnané a vyhecované. Hned po příjezdu na zápas nám bylo jasné, že i tentokrát to nebude nic jednoduchého, protože Holubice nastoupili v té nejlepší sestavě jakou mají k dispozici. Soupeře jsme se ale nezalekli a v prvním setu jsme šli od začátku za vítězstvím a po bezchybném výkonu jsme tento set jednoznačně získali v poměru 25:7. Ve druhém setu jsme ale polevili, domácí se rozehráli a výsledkem byla naše prohra 25:18. Ve třetím setu jsme opět začali slibně a vše se vyvíjelo podle našich představ až do stavu 17:11 v náš prospěch. Za tohoto stavu přišel náš výpadek a i přes další vedení 23:20 jsme tento set nakonec prohráli 26:24. Ve čtvrtém setu nám tedy šlo o udržení naděje na celkové vítězství. Od prvních míčů se oba celky střídaly ve vedení a ani jeden se nedostal do výraznějšího vedení. V závěru setu jsme ale odskočili soupeři na rozdíl tří míčů a toto vedení udrželi až do konce. Po výhře 25:22 musel rozhodovat pátý set. V něm se opět střídaly oba týmy ve vedení. Při výměně stran jsme vedli 8:7. V závěru tohoto setu ale domácí tým vystřídal dva hráče u sítě a nově příchozí hráči se začali prosazovat. Potom přišli naše dvě nevynucené chyby a bylo rozhodnuto. Prohráli jsme 15:13, celkem 3:2 na sety a zkomplikovali jsme si boj a celkové umístění mezi prvními třemi týmy.

V pátém kole jsme jeli pro povinné vítězství na půdu posledních Bučovic.

Tento zápas měl jednoznačný průběh a po třech vyhraných setech jsme si v pohodovém tempu připsali další dva body do tabulky.

V dalších kolech nás ale nečeká nic lehkého. V neděli jedeme na hřiště druhého týmu soutěže do Slavkova, potom nás doma čeká nebezpečný tým Drnovic a poslední kolo sehrajeme na půdě vedoucího týmu soutěže v Lulči.

Ještě nás doma čeká dohrávaný zápas s týmem Letonic, ale termín tohoto zápasu ještě není znám.                                                                                                                        DB